Fotografie z výstavy 2018 ukazují část nainstalovaných exponátů, další pak návštěvníky, zejména u prodeje rostlin.

Již před devátou hodinou první netrpěliví hosté čekali na otevření. Přestože šlo o jednotlivce, nemohlo nám to nepřipomenout dávné časy, kdy se tvořily dlouho před otevřením výstavy fronty na schodišti kulturního domu.

Návštěvníci z řad dětí jako obvykle mohli vyplnit kvíz. Se záludnými otázkami typu, zda pochází kaktusy z Evropy či Ameriky, jsme dětem rádi pomohli. Za více nebo méně zdařilý výsledek kvízu následovala pichlavá odměna.

Výstava je vždy příležitostí na setkání lidí z naší kaktusářské komunity, popovídání si a koupi rostlin. Ti méně znalí zkoumali, jak kaktusy pěstovat, kam s nimi, kolik vody chtějí, co s nimi přes zimu atd. atd. Na otázky podobného ražení už jsme zvyklí odpovídat. Jiní návštěvníci rozšiřovali nákupem sbírku, doplňovali kolekci rodu, hledali menší prodejné varianty vystavených rostlin, případně si koupí rostliny prostě udělali radost.

Pokud čtete tento příspěvek před uzavřením výstavy, neváhejte nás navštívit. Pokud je tomu později, pak to berte jako pozvání na příští rok.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie