informace

O webu

Na stránkách, které si právě prohlížíte, postupně doplňuji fotografie sukulentních rostlin, tedy kaktusů a ostatních sukulentů, kaktusy jsou však preferovány. Přednostně se zde objevují rostliny z mé sbírky, doplněné rostlinami z návštěv skleníků kaktusářských přátel. Podaří-li se, najdete mezi snímky i zajímavé detaily rostlin, které při dostatečném zvětšení dokáží překvapit i dlouholeté kaktusáře. Moje sbírka nepatří k největším ani ke starým. Tomuto koníčku jsem se začal zvolna věnovat kolem roku 1988 a teprve v posledních letech se snažím sbírku druhově zpestřit. Na nic se nespecializuji. Pokud je něco hezké, proč by to nemohlo u mě růst, i když to není právě v módě a jmenovka není opatřena polním číslem, neřku-li dokonce přesným názvem? Ale je pravda, že rád vím, jak se co jmenuje.

V dnešní uspěchané době je kaktusaření koníček, který dovolí návrat ke ztracené rovnováze. Není koníčkem pro netrpělivé. Spěch není na místě a všechno má svůj čas. O to větší radostí je, když se u některého neochotně kvetoucího druhu objeví třeba po 20 letech od výsevu první poupě.

Rád se s návštěvníkem v sekci Zajímavosti podělím o nebvyklé zkušenosti ze soužití s kaktusy, o výsledky z volné kultury rostlin na čerstvém ovzduší, bojem se škůdci apod. V sekci Návody najdete rady k pěstování katusů a dalších sukulentů. V sekci Nabídka pak seznam rostlin, kterých mám přebytek a lze je zakoupit. Mnohé z nich jsou víceleté kousky.

skleník

Původní umístění stránek na neplaceném webhostingu www.cmail.cz/klouda/kaktusy začalo velmi brzy narážet na omezený prostor, což je u webu založeného na fotografiích zajisté kritický nedostatek. Zprvu jsem tento problém řešil omezením počtu fotografií na 1 - 2 na jeden druh, posléze zmenšením snímků a zvětšením komprese jpg. Když jsem i zde narazil na hranice, nezbylo než si zajistit vlastní doménu s webhostingem, kde jsou stránky umístěny nyní.

Návštěvníky, kteří hledají kompletní přehled a systematiku, musím předem zklamat, k tomu mé stránky neslouží. Pokud se však kdokoliv chce potěšit krásou sukulentního světa, jehož kousek si může snad každý pořídit, má-li alespoň metr parapetu na osluněném okně, pak je vítán.

Na začátek stránky.

Pavko

Klub kaktusářů Ostrava

Schůzky

Jsem členem klubu kaktusářů Ostrava. KKO v Ostravě-Porubě pořádá každý měsíc (kromě letních prázdnin) pravidelné schůzky se zajímavými odbornými přednáškami, možností konzultovat pěstitelskou problematiku a setkat se s přáteli. Konají se každé první pondělí v měsíci od 17:15 hodin ve Středisku přírodovědců Korunka v Ostravě-Porubě (Čkalovova ulice 10/1881 naproti supermarketu Hruška. Přesné informace jsou uvedeny na stránkách KKO. V červnu pořádáme výstavu.

mapa

Na začátek stránky.

Pavko


Valid XHTML 1.0 Strict